()

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā atpazīt psihiskos traucējumus? (žurnāls Annas Psiholoģija, 2018)

()

Nereti jebkāda rakstura izmaiņas tuviniekā mēs pamanām uzreiz. Kā rīkoties, ja novērotās izmaiņas ir saistītas ar psihes funkcionēšanu, piemēram, nepamatota satraukuma vai izteiktas emocionalitātes gadījumā? "Vivendi" centra psihiatre dr. Inga Zārde sniedz vērtīgas atziņas par psihiskiem traucējumiem žurnāla "Annas Psiholoģija" jaunākajā numurā.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Pamostos naktī un nevaru aizmigt (žurnāls Ievas Veselība, 2018)

()

Katrs kaut reizi ir piedzīvojis šo nepatīkamo stāvokli - kad pamosties nakts vidū un vairs nevari aizmigt. Iemesli miega traucējumiem var būt dažnedažādi, lai labāk tos izprastu un rastu risinājumu, lasi žurnāla "Ievas Veselība"4. numuru, kurā veselības centra "Vivendi" psihiatre dr. Inga Zārde dalās ar savām vērtīgajām zināšanām par miega traucējumiem.

Rakstu aicinām lasīt šeit


()

Rakstu aicinām lasīt šeit


Man vienmēr taisnība! (žurnāls Ievas Veselība, 2018)

 "Droši vien arī Tu dzīvē esi sastapusies ar draudzeni vai kolēģi, varbūt savu partneri, ar kuru grūti sarunāties un kur nu vēl diskutēt, jo viņš vienmēr visu zina labāk un viņam vienmēr ir taisnība... Pat ja apzinātā līmenī šis cilvēks dzīvo ar izjūtu, ka ir visgudrākais, vislabākais un perfektākais, neapzināti viņā ir ļoti liela nedrošība. nepārliecinātība un mazvērtība." Veselības centra "Vivendi" ārste psihoterapeite Inta Zīle skaidro, kas slēpjas aiz šīm bruņām, kā ar šādiem cilvēkiem komunicēt un kā palīdzēt, žurnālā "Ievas Veselība". 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Atbrīvoties no sāpēm bez zāļu lietošanas (žurnāls Mājas dakteris, 2018)

()

"Hronisku sāpju cēlonis ne vienmēr ir konkrēta saslimšana.. Hroniskas sāpes vāji pakļaujas ārstēšanai, un tām ir izteiktākas blakusparādības, tāpēc hronisku sāpju gadījumā ieteicams nepaļauties tikai uz medikamentiem. Lai mazinātu sāpju radītās ciešanas, var līdzēt kognitīvi biheiviorāla terapija (KBT) – tā izmanto metodes, kas ļauj apzināt sāpju rašanās mehānismu," skaidro veselības centra "Vivendi" klīniskā psiholoģe Kristīne Dūdiņa žurnālā "Mājas Dakteris".

Rakstu aicinām lasīt šeit


Pieskāriena brīnumainais efekts (žurnāls Aptiekārs, 2018)

()

"Maiga fiziska kontakta nepieciešamība ir cilvēkam ielikta šūpulī.. Esot veikti pētījumi, kas rāda, ka viens pieskāriens var izmainīt veidu, kā cilvēks pieņem lēmumu. Patīkams pieskāriens padara cilvēku atvērtāku, empātiskāku un pat dāsnāku," stāsta veselības centra "Vivendi" psiholoģe Kristīne Dūdiņa

Rakstu aicinām lasīt šeit


Nepamatots uztraukums - nevēlams ceļabiedrs (žurnāls Mājas Dakteris, 2018)

()

"Būtībā trauksme, arī bailes ikdienas dzīvē ir normāla reakcija uz kādu bīstamu vai saspringtu situāciju... Bet tomēr, ja cilvēkam trauksme ir bez acīm redzama ārēja iemesla, tas vien liecina par kaut kādu problēmu," stāsta veselības centra "Vivendi" psihiatrs dr. Mārtiņš Ogsts. Par trauksmi un iespējām to pārvarēt var lasīt žurnāla "Mājas Dakteris" jaunākajā numurā!

Rakstu aicinām lasīt šeit


Harmoniskas personības šķautnes (žurnāls Materia Medica, 2018)

()

Harmonisks ir cilvēks, kam ir līdzsvars starp emocionālām, intelektuālām, sociālām un fiziskām dzīves sastāvdaļām, kuras nav pretrunā cita ar citu. Tas, kas ir saskaņā ar sevi, veido harmoniskas attiecības ar apkārtējo pasauli. Cilvēks jūtas labāk, ja ir patiess pats pret sevi. Žurnālā Materia Medica veselības centra "Vivendi" psihoterapeits dr. Tarass Ivaščenko stāsta par harmoniskas personības šķautnēm.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Panikas lēkmes veģetatīvās distonijas pavadā (ziņu portāls Delfi.lv, 2017)

()

Panikas lēkmes kā viens no veselīga un pilnvērtīga dzīvesveida traucējumiem bieži iet roku rokā ar veģetatīvās disfunkcijas pazīmēm. Ja izdodas saprast stresa iemeslu, panikas lēkmes var veiksmīgi novērst. Konsultē veselības centra "Vivendi" psihiatrs dr. Jānis Bušs.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Izdegšanas sindroms (žurnāls farmaceitiem Materia Medica, 2017)

()

Par izdegšanas sindromu pēdējā laikā daudz runā. Un tikai dažas valstis uzdrošinājušās atzīt šīs kaites izplatību un nopietnību. Ar izdegšanas sindromu var būt saistīta depresija, neirotiski un stresa izraisīti traucējumi, psihosomatiski traucējumi. Žurnālā "Materia Medica" veselības centra "Vivendi" psihoterapeits dr. Tarass Ivaščenko sniedz 21 ieteikumu, kā tikt galā ar šo kaiti. 


Ko darīt, ja jūti – sāc izdegt? (žurnāls Annas Psiholoģija, 2017)

()

Žurnālā "Annas Psiholoģija" veselibas centra “Vivendi” psihiatre dr. Inga Zārde izklāsta, kā rīkoties, ja jūti, ka sāc izdegt! Izdegšana nav kāds konkrēts punkts, kurā nonākot var pateikt: tikko izdegu, tagad man kaut kas jādara! 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Psihoterapija un zāles pret veģetatīvo distoniju (žurnāls farmaceitiem Materia Medica, 2017)

()

Kas ir veģetatīvā distonija, tās izpausmes, diagnostika un ārstēšana? Lai arī tā tiek dēvēta par 21. gs. slimību, tā pazīstama un aprakstīta ir jau sen, biežāk tā sastopama attīstītajās valstīs, kur ir ātrāks dzīves ritms, lielāks stress un augstāka labklājība. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kāpēc "man ir vientuļi" vietā cilvēki saka "Viss ir labi?" (žurnāls Ārsts.lv, 2016)

()

“Kā jūs jūtaties?” – jautājums, ko uzdod katrs psihoterapeits. Jautājums, ko uzdodam cits citam ikdienā. Izsmeļošas atbildes vietā par emocionālo stāvokli un šī brīža pārdzīvojumiem parasti izdzirdēsiet īsu un skopu atbildi: “Viss ir kārtībā”, “Normāli”, – ja viens no šiem ir arī jūsu atbildes variants, šis raksts jums būs īpaši noderīgs," sava raksta ievadā žurnālā ārsts.lv norāda psihoterapeits un psihosomatiskās medicīnas speciālists Tarass Ivaščenko.

Rakstu aicinām lasīt šeit


8 iesīkstējuši mīti par psihiskām saslimšanām (žurnāls Veselība, 2016)

()

Mēdz teikt, ka Latvijā no padomju laikiem veselības jomā saglabājušās divas stigmas - onkoloģiskās un psihiskās saslimšanas. Par tām sabiedrībā joprojām valda aplami uzskati. Svarīgi lauzt šos mītus un apzināties, ka pshiskie traucējumi neskar tikai "cilvēkus tur", bet var piemeklēt ikvienu no mums. Žurnāla "Veselība" rubrikā "Mīti un patiesība" lasiet par tipiskākajiem pshisku saslimšanu mītiem. 

Rakstu aicinām lasīt šeit


Veģetatīvā distonija (žurnāls 36.6, 2016)

()

Veģetatīvā distonija gluži kā veikla zagle aiz sevis neatstāj fiziskus pierādījumus - to nevar konstatēt, veicot analīzes vai vienkārši apskatot vai iztaustot pacientu. Tāpēc dažkārt tai velta tādus apzīmējumus kā modes kaite vai izdomāta diagnoze. Tomēr šī slimība ir reāla un klātesoša. Atklāti par to, ka veģetatīvā ir viņu ikdienas pavadone jau gadiem, stāstījušas daudzas slavenības - Linda Leen, Renārs Kaupers, Gundega Skudriņa un citi. Nav grūti iztēloties, ka distonijas pacientu, kuri publiski par to nav vēstījušo ir vēl vairāk. Precīzas statistikas nav. Aptuvenas aplēses liecina, ka no veģetatīvās distonijas cieš 2-4 cilvēki no katriem 100. Visticamāk, katrs no mums pazīst kādu, kuram mēdz uznākt šai kaitei raksturīgas lēkmes - sirds aulekšo kā ārprātīga, ķermeni pārklāj sviedri, un tā vien šķiet, ka tūlīt gals būs klāt.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Kā Tev nav kauna! (žurnāls Annas Psiholoģija, 2016)

Būt tādam, kāds esi patiesībā, teikt to, ko domā, nevis to, ko no tevis gaida, īstenot nevis citu sapņus, bet savus bieži traucē KAUNS. Tas soļo pa mūsu dzīvi roku rokā ar vainas izjūtu un bailēm nebūt labam, bailēm tikt nesaprastam un izstumtam. Labā ziņa ir tā, ka arī ar pārmērīgu kaunu var cīnīties un to uzvarēt.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Ieraduma lielais spēks (žurnāls Veselība, 2016)

"Mēdz teikt, ka ieradumam ir liels spēks. Un tā ir tiesa! Turklāt visātrāk mūsu ikdienā iezogas tieši neveselīgi ieradumi. Lai ieviestu veselīgas tradīcijas, jāpieliek pūles. Psihoterapeiti teic, ka visu kaitīgo ieradumu cēlonis ir viens - nespēja pateikt nē. Kā likt ieraduma spēkam darboties savā labā, ikdieņā ieviešot veselīgas pārmaiņas?" Žurnāls "Veselība", rubrikā Psiholoģija, jūtu anatoomija.

Rakstu aicinām lasīt šeit


Ēdiens valdīja pār mani (žurnāls Veselība, 2016)

()

Psihoterapeites Dr. Ilzes Sestules pacientes vaļsirdīgā atzīšanās par cīņu ar anoreksiju. Personīgs stāsts, žurnālā "Veselība". "Mērdēt sevi badā un izsalkumā skriet kilometriem garus gabalus - tā es izdzīvoju pašorganizētu koncentrācijas nometni. Punktu uzvaras gājienam pielika skaitlis uz svariem, kas vēstīja - tu sver 37 kg. Attopies!" 

Rakstu aicinām lasīt šeit