Bērnu neirologs

Kas ir bērnu neirologs?

Bērnu neirologs ir sertificēts ārsts, kas nodarbojas ar galvas un muguras smadzeņu, perifērās nervu sistēmas, autonomās nervu sistēmas, muskuļu un asinsvadu slimību diagnosticēšanu un ārstēšanu jaundzimušajiem, zīdaiņiem, bērniem un pusaudžiem.

Kāpēc apmeklēt bērnu neirologu?

Svarīgi atcerēties, ka bērns “NAV MAZS PIEAUGUŠAIS” un ka bērna nervu sistēma turpina attīstīties ar katru dzīves gadu. Bērnu vecumā sastopamās neiroloģiskās saslimšanas nav tās pašas, kas pieaugušajiem. Izvēloties speciālistu, ieteicams vērsties pie bērnu neirologa, kas pārzina konkrētās vecuma grupas pacientu anatomiskās un fizioloģiskās īpatnības, pielāgojot piemērotākās diagnosticēšanas metodes un organismam saudzīgāko terapiju, lai bērna attīstība netiktu traucēta.

Kādos gadījumos vērsties pie bērnu neirologa?

Nereti neiroloģisku slimību ārstēšanā liela nozīme ir agrīnai diagnosticēšanai, tāpēc medicīnas darbinieki rekomendē vecākiem būt vērīgiem un vērsties pie bērnu neirologa, ja bērnam ir:

 • kavēta kustību, valodas un runas attīstība;
 • motoro kustību koordinācijas traucējumi, balansa un līdzsvara problēmas, gaitas traucējumi;
 • muskulatūras spēka un tonusa izmaiņas, muskuļu vājuma pazīmes;
 • artikulācijas problēmas, rīšanas un ēdiena kumosa veidošanas grūtības;
 • patoloģiskas lēkmes, paroksizmāli stāvokļi un bezsamaņas epizodes;
 • apziņas traucējumi kā miegainība, samazināta reakcija uz ārēju stimulu;
 • redzes vai dzirdes traucējumi;
 • stāvoklis pēc galvas, muguras vai ekstremitāšu traumas;
 • izmaiņas uzvedībā, kas saistītas neirotiskiem stāvokļiem (acu mirkšķināšana, knibināšanās, nekontrolētu skaņu veidošana, stostīšanās u.c.);
 • saskarsmes grūtības un problēmas saskarsmē ģimenes lokā, kolektīvā;
 • uzmanības deficīts (koncentrēšanās grūtības), hiperaktivitāte (nepārtraukts fizisks nemiers);
 • galvassāpes un reiboņi, muguras sāpes, muskuļu sāpes;
 • miega traucējumi.

Kā sagatavoties vizītei?

Lai sadarbība ar bērnu neirologu būtu pēc iespējas efektīvāka un mērķtiecīgāka, nepieciešams sagatavoties plānotajai vizītei:

 1. Jāņem līdzi izmeklējumi, analīzes, citu konsultantu slēdzieni, izraksti no slimnīcām, ja tādi ir,
 2. Svarīgi apkopot medikamentu sarakstu, ko pacients ir lietojis, precizējot medikamenta nosaukumu un devu,
 3. Būtiski noskaidrot, vai pirmās pakāpes radiniekiem ir kādas iedzimtas vai iegūtas neiroloģiskas saslimšanas,
 4. Nozīmīgi atsaukt atmiņā, kā noritējusi grūtniecība, dzemdības.

 

Veselības centra "Vivendi" bērnu neirologi:

Deju un kustību terapeits

Deju un kustību terapija ir veselības aprūpes profesija, kura savā darbā izmanto mākslu – deju un kustību, – lai uzlabotu fizisko, emocionālo, kognitīvo (uztvere, atmiņa, domāšana u.c.) un sociālo veselību. Bērniem deju un kustība terapija ir jo īpaši piemērota, jo palīdz paust savas domas un jūtas, drošā un radošā veidā. Īpaši piemērota deju un kustību terapija ir cilvēkiem ar valodas un attīstības grūtībām, kad verbāla sevis izpausme, ir apgrūtināta.

Deju un kustību terapijas sesiju iesākumā sadarbībā ar vecākiem tiks noskaidrotas bērna grūtības un formulēts mērķis. Terapija notiek drošā, labvēlīgā atmosfērā terapeita vadībā.  Sesiju veido saruna un sabalansēta kustību aktivitāte, kas ļauj radoši izpaust domas, sajūtas un emocijas. Procesā tiek izmantota mūzika, ritms un dažādi palīgmateriāli (audumi, bumbas, lakati u.c.) Sesija noslēdzas ar sarunu, kurā tiek apkopota iegūtā pieredze. Deju un kustības terapijas procesā, atšķirībā no dejošanas un fizioterapijas, nozīme ir radošai sadarbībai ar terapeitu un pārdomām par šo procesu. Sadarbības noslēgumā kopīgā sarunā ar vecākiem atskatīsimies uz sadarbību un izvērtēsim sadarbības procesā sasniegtos mērķus, vecākiem var tikt sniegtas rekomendācijas. 

Deju un kustību terapija ir ieteicama, ja:

 • sarežģīts dzīves periods – zaudējums, krīze, izmaiņas
 • ir grūtības izmantot verbālu saskarsmi 
 • ir emocionālas problēmas, neatrisināti konflikti vai pārmērīgs stress
 • ir nepieciešamība pilnveidot komunikācijas iemaņas, veicināt sevis izpēti un izpratni
 • pēdējā laikā mainījusies bērna uzvedība (kļuvis noslēgtāks, raudulīgāks, raksturīga sev kaitējoša darbību veikšana, u.c.)
 • bērnam ir uzvedības problēmas, u.c., ar emocionālo vai uzvedības sfēru saistītas problēmas.

Praktiska informācija par sesiju: sesijām var pieteikties pie administratores. Vēlamais nodarbību biežums ir 1 reizi nedēļā.

Nodarbībām nav nepieciešams treniņtērps, bet ir ieteicams ģērbties kustībām un aktivitātēm piemērotā apģērbā. 

Veselības centra "Vivendi" deju un kustību terapeiti:

Sociālo prasmju grupa bērniem

Komplektējam jaunas grupas vecumposmos no 4 līdz 5 gadiem, no 6 līdz 8 gadiem un no 9 līdz 11 gadiem.

Aicinām uz individuālo izvērtēšanu! 

Mūsdienās bērniem arvien biežāk ir grūti iekļauties sociālajā vidē (skolā, bērnu dārzā, ģimenē). Kādām grūtības adaptēties sociālajā vidē var izpausties kā grūtības izveidot draudzīgas vai tuvas attiecības skolā, paust savu iniciatīvu attiecībās ar vienaudžiem un pastāvēt par sevi vienaudžu vidū. Kādam citam, savukārt, sociālās grūtības izpaužas kā agresīva, provocējoša uzvedība skolā un/vai mājās. Bērniem, kuriem ir sociālās adaptācijas grūtības, bieži vien ir problemātiski, atpazīt un saprast savas emocijas, kā rezultātā tās atainojas viņu uzvedībā kā agresija, vai kā noslēgšanās sevī un trauksmainība.

Lai risinātu šo problēmu, ļoti vērtīgas ir individuālas konsultācijas pie psihologa un psihiatra, lai saprastu problēmas pamatcēloni, konsultācijas vecākiem un darbs vecākiem kopā ar bērniem. Tomēr nozīmīgi ir arī trenēt bērnu prasmes praktiskās nodarbībās ar vienaudžiem. Līdz ar to tiek piedāvāta iespēja bērnam attīstīt savas sociālās prasmes grupā.

Grupas mērķis:

Izmantojot radošus uzdevumus, spēles un fiziskas aktivitātes, bērniem tiks attīstītas sociālās prasmes, pilnveidotas komunikācijas iemaņas un prasme veidot emocionāli siltas attiecības. Tiks paaugstināts pašvērtējums, veicināts pozitīvs priekšstats par savu ķermeni. Bērniem būs iespēja attīstīt savu radošumu un nonākt kontaktā ar iekšējiem resursiem.

Praktiska informācija par grupu:

Nodarbību cikls sastāv no 10 sesijām. Grupa notiks vienu reizi nedēļā trešdienās vai piektdienās (pēc vairākuma vienošanās), ilgums - pusotra stunda. Grupas dalībnieku skaits ir no 6 - 8. Bērnu vecuma grupas:  no 4 līdz 5 gadiem, no 6 līdz 8 gadiem un no 9 līdz 11 gadiem. Lai uzsāktu dalību grupā, ir obligāta individuāla tikšanās reize bērnam kopā ar vecākiem un speciālistu, lai tiktu veikta izvērtēšana, izvērtēta bērna piemērotība grupai, nodibināts kontakts un apzināti bērna resursi.

Lai nodrošinātu terapeitisko procesu, deju un kustību terapijas grupa sākot ar trešo tikšanās reizi ir slēgta.

Nepieciešamības gadījumā, iespējams strādāt arī individuāli. 

Cenas:

Individuālā tikšanās grupas vadītājai ar bērnu un vecākiem, kuras laikā notiks gan sākotnējās informācijas, gan problēmas un resursu apzināšana, balstoties uz sarunu ar vecāku, mākslā balstītā izvērtēšana bērnam un īsa atgriezeniskās saiknes sniegšana (1,5 h) – 30,00 EUR

Kopējā maksa par kursu (10 nodarbības) – 130,00 EUR. Maksājot divās daļās, EUR 75.00 1. un 5. nodarbībā.

Sociālo prasmju grupu bērniem vada:

Ārstnieciskā masāža bērniem

Bērna pasaule ir notikumiem un atklājumiem bagāta, tāpēc nereti ikdienas steigā nepamanām, ka parādījies saspringums, nogurums, satraukums. Pieskārieniem un glāstiem piemīt dziedinošas īpašības, kas var palīdzēt jaundzimušajam, bērnam, pusaudzim veiksmīgāk un ātrāk pārvarēt spriedzi.

 Bērnu masāža ir nozīmīga un rekomendējama fizikālās medicīnas un rehabilitācijas tehnoloģija, kas ne tikai uzlabo veselību, bet arī veicina bērna ātrāku psihofizioloģisku nobriedumu un psihomotoru attīstību. Mehāniski iedarbojoties uz ķermeņa mīkstajiem audiem ārstnieciskos vai profilaktiskos nolūkos, galvenokārt tiek sasniegti šādi efekti - apasiņošanas un metabolisma uzlabošana, muskuļu tonusa normalizācija, uzbudinājuma, sasprindzinājuma mazināšana, kustību apjoma uzlabošana, psihomotorās attīstības veicināšana.

Bērnu masāžā tiek izmantoti klasiskās masāžas paņēmieni. Masieris novērtē bērna vispārējo veselības, ādas, balsta un kustību aparāta stāvokli, izvērtē procedūras indikācijas un kontrindikācijas, kā arī nosaka problemātiskās zonas. Masāžas tehnika, intensitāte un ilgums tiek pielāgots bērna vecumam. Masāžu bērniem var uzsākt jau 1-2 mēnešu vecumā.

Masāža rekomendējama, ja bērnam ir:

 • Psihomotorās attīstības un kustību koordinācijas traucējumi;
 • Stājas traucējumi;
 • Nervu sistēmas saslimšanas un traumas;
 • Elpošanas, gremošanas, sirds-asinsvadu sistēmas slimības;
 • Pazemināta imunitāte;
 • Vielmaiņas traucējumi (cukura diabēts, aptaukošanās);
 • Rahīts;
 • Hroniskas sāpes;
 • Priekšlaicīgs dzimšanas vecums un nepietiekams ķermeņa svars;
 • Paaugstināts stresa līmenis.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti masieri, kas veic ārstniecisko masāžu bērniem:

Fizioterapija bērniem

Lai bērni un pusaudži augtu veseli, ir jāseko līdzi viņu fiziskajai attīstībai. Bērna vecumā ķermenis nemitīgi tiek pakļauts arvien jauniem pārbaudījumiem, kuros jāspēj pielāgoties – motorajām kustībām nepieciešama lielāka precizitāte un mērķtiecība, muskuļu spēkam jāpieaug. Katrai vecuma grupai var būt raksturīgas citas muskuloskeletālās sistēmas veselības novirzes, ko, laicīgi ievērojot, var novērst.

Fizioterapeits ir ārstniecības persona – funkcionālais speciālists, kurš izvērtē bērna fizisko funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz ikdienas aktivitātēm un saistību ar pašsajūtu. Fizioterapijas laikā speciālists veicina vecumam atbilstošu kustību attīstību, iesaka vingrinājumus stājas, gaitas koriģēšanai un koordinācijas, līdzsvara traucējumu mazināšanai. Fizioterapeits pielāgo slodzi, lai uzturētu atbilstošu bērna muskulatūras tonusu un atjaunotu to kustību traucējumu gadījumā. Speciālists var izstrādāt vingrinājumu programmu arī pacientiem, kam ir sāpes (dažādās lokalizācijās) un locītavu deformācijas. Savukārt, bērniem ar elpošanas sistēmas orgānu saslimšanām speciāla uzdevumu programma var palīdzēt, veicinot sekrēta izdalīšanos no elpceļiem iekaisumu gadījumā un stiprinot elpošanas kustībās iesaistīto muskulatūru.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti fizioterapeiti:

Ārstnieciskā vingrošana (10 - 15 gadiem)

Arvien vairāk laika bērni pavada sēžot – skolas solā, pēc tam pie TV ekrāna, planšetes, mobilās ierīces un arvien mazāk laika viņi velta fiziskām aktivitātēm, kuras ir nepieciešamas, lai bērns pilnvērtīgi attīstītos. Mazkustīgs dzīvesveids ir ne vien pieaugušo liksta, bet nu jau arī bērnu un pusaudžu. Pusaudžu vecumā bērna ķermenis vēl tikai attīstās, tādēļ ir būtiski, lai fiziskās aktivitātes ir regulāras, piemērotas un pareizi attīstītu bērna ķermeni.

Ārstnieciskā vingrošana bērniem un pusaudžiem piemērota, lai:

 • nostiprinātu rumpja un dziļo muskulatūru stājas vājuma un muguras deformācijas profilaksei,
 • apgūtu pareizu elpošanu slodzes laikā, kas palielinās izturību un veicinās organisma apgādi ar skābekli,
 • trenētu līdzsvaru un koordināciju, tas palīdzēs gūt panākumus sporta spēlēs un citās aktivitātēs.

Ieguvumi ārstnieciskās vingrošanas grupas dalībniekiem:

 • trenēts un veikls ķermenis;
 • stalta, simetriska stāja;
 • paaugstināta pašapziņa;
 • laba pašsajūta;
 • uzlabota imunitāte;
 • mīlestība pret kustību.

Ārstniecisko vingrošanu pusaudžiem vada:

Apmācību grupas vecākiem

Pie pirmajām bērna grūtībām dzīvē, neskatoties uz to, vai tās notiek bērnudārza vai skolas vecumā, vecāki var piedzīvot dažādas emocijas - viens priecāsies, otrs bēdāsies, cits nepievērsīs tam uzmanību. Lielā mērā vecāka emocijas ietekmē arī bērna prasme tikt galā ar grūtībām un izaicinājumiem. Ja bērnam neizdodas pietiekami ātri vai veiksmīgi atrisināt radušos situāciju, tas rada  ne vien pastiprinātas bažas vecākiem, bet arī vainas apziņu un apjukumu. Neskatoties uz pieejamo lasāmvielu klāstu, dažreiz vecākiem ir nepieciešams vairāk atbalsta un pamācību nekā rokasgrāmata spēj sniegt. 

Apmācību grupas var sniegt vecākiem nepieciešamo atbalstu un zināšanas, iespēju dalīties pieredzē un saņemt tieši savai situācijai piemērotu speciālistu atbalstu. 

Veselības centrs "Vivendi" piedāvā sekojošas apmācību grupas vecākiem: 

 • UDHS atbalsta grupa
 • Kā attīstīt emociju regulācijas prasmes jeb emocionālo kompetenci?
 • Kā palīdzēt bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas

 

Veselības centra "Vivendi" apmācības vada:

UDHS atbalsta grupa

Bērns ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS) var būt liels izaicinājumiem pieaugušajiem, kas audzina un izglīto bērnu - viņi var justies bezspēcīgi, noguruši, nekompetenti, jo nespēj regulēt bērna uzvedību. Dzīve var būt haotiska un neprognozējama. Tomēr tas nav neizbēgami.

Aicinām vecākus uz apmācību un atbalsta grupu, kurā 8 nodarbībās apgūsim uzvedības terapijas paņēmienus, lai mazinātu UDHS ietekmi uz bērna attīstību, izglītošanos un attiecībām ar apkārtējiem.

Vecākiem būs iespēja iegūt praktiski pielietojamas zināšanas, savstarpēji dalīties pieredzē un saņemt tieši savai situācijai piemērotu speciālistu atbalstu. 

Dažas no atbalsta grupas tēmām:

 • Bērna ar UDHS īpašās iezīmes un vajadzības
 • Vides un dienas kārtības pielāgojumi
 • Atbalsts prasmēm organizēt un plānot
 • Emociju regulācijas prasmes
 • Pozitīvas uzvedības vadības metodes
 • Atbalsts izglītības procesā skolā un mājās
 • Kā vecākiem pašiem izvairīties no izdegšanas
 • Kā veidot pozitīvu vidi ģimenē, kurā ir bērns ar UDHS

Par grupu

Grupas dalībnieku skaits - līdz 15 vecākiem.
Ciklā ir 8 grupu nodarbības.

Cenas:

pirmā iepazīšanās nodarbība - 25,00 EUR. Maksājot par visu ciklu 10% atlaide – 135,00 EUR. Maksājot divās daļās: 75,00 EUR x 2, uzsākot un līdz 3. nodarbībai.

Atbalsta grupu vada:

Kā attīstīt emociju regulācijas prasmes jeb emocionālo kompetenci

Apmācību un izaugsmes grupa tiem, kas vēlas padziļināt izpratni par emociju procesiem un savu emocionālo pasauli, paplašināt savu emociju regulēšanas paņēmienu repertuāru un būt elastīgākiem savu emociju izpausmēs.

Emocijas palīdz ātri izvērtēt situāciju un pieņemt lēmumu. Efektīvas emociju regulācijas prasmes palīdz saglabāt līdzsvaru starp spontanitāti un reakcijas kontroli, kad tas nepieciešams un izpaust emocijas pieņemamā veidā.

Ja jūtamies droši par savām spējām regulēt emocijas, tad nav nepieciešams kādas emociju izpausmes apspiest, varam droši reaģēt ar plašu emociju amplitūdu un emociju pieredze kļūst niansētāka.

Apmācības būs īpaši noderīgas tiem, kas:

 • emociju iespaidā mēdz rīkoties pretēji saviem nodomiem, interesēm un vērtībām;
 • emociju izpausmes negatīvi ietekmē attiecības ar līdzcilvēkiem, tajā skaitā bērniem, partneri, draugiem, kolēģiem;
 • izjūt grūtības regulēt kādus emocionālu stāvokļus, piemēram, skumjas, dusmas.

Nodarbībās dalībnieki iegūs:

 • jaunākajos pētījumos balstītas zināšanas par emocijām un emociju regulāciju,
 • caura pašizziņas aktivitātēm dziļāk iepazīs savus emociju procesus,
 • caur praktiskiem uzdevumiem paplašinās savu emociju regulācijas repertuāru un ar speciālista un grupas dalībnieku atbalstu attīstīs jaunus ieradumus.

Nodarbību starplaikos dalībnieki tiks aicināti īstenot praktiskus uzdevumus jaunu prasmju nostiprināšanai.

Par grupu

Grupas dalībnieku skaits - līdz 10 dalībniekiem. Nodarbības notiek Veselības centrā "Vivendi", Dzirnavu ielā 16, Rīgā.

Cenas

Maksa par 4 nodarbībām EUR 120,- (apmaksu veicot divos maksājumos EUR 60,- līdz 1. un 3. nodarbībai). Maksājot visu summu uzreiz, tiek piešķirta 10% atlaide, apmaksai EUR 108,-. 

Apmācības vada:

Kā palīdzēt bērnam veiksmīgi uzsākt skolas gaitas

Bērna sagatavošana skolai nenozīmē tikai iegādāties mugursomu un rakstāmpiederumus. Jaunā skolnieka labsajūtu un veiksmīgumu skolā lielā mērā ietekmē bērna sociāli emocionālās prasmes - spēja regulēt sevi un saprasties ar vienaudžiem un skolotājiem.

Lai sagatavotu bērnu skolai un atbalstītu tās prasmes, kas palīdzēs bērnam adaptēties skolā un būt veiksmīgam mācībās, tiek organizēts semināru cikls, kuru vadīs psiholoģe un sertificēta apmācību grupu vadītāja Kristīne Dūdiņa. Trīs nodarbībās vecāki apgūs prasmes, kā palīdzēt bērnam:

 • strukturēt mācību procesu un plānot savas aktivitātes,
 • risināt problēmas un atbilstoši reaģēt negaidītās situācijās,
 • tikt galā ar pārmērīgu stresu,
 • sadarboties ar skolotājiem un vienaudžiem.

Nodarbības notiek veselības centrā "Vivendi", Dzirnavu ielā 16, Rīgā

Dalības maksa: Par vienu nodarbību 20€. Ja nodarbības apmeklē abi vecāki, tad par vienu nodarbību 30€. Vietu skaits ierobežots!

Apmācības vada:

Topošajiem vecākiem

Pēc brīnišķīgās vēsts par grūtniecības iestāšanos seko gatavošanās, gaidīšanas un satraukuma laiks, ko piedzīvo ikviens topošais vecāks. Viens no svarīgākajiem gatavošanas posmiem ir rūpes par ne vien gaidāmā bērniņa, bet arī topošās māmiņas veselību. 

Rūpējoties par savu veselību, ir svarīgi neaizmirst, ka tās galvenais priekšnoteikums ir veselīgs dzīvesveids, kas ietver sabalansētu uzturu un regulāras fiziskās aktivitātes. Lai palīdzētu izprast, vai esošā ēdienkarte ir atbilstoša sievietes stāvoklim, veselībai un dzīvesveidam, vērtīgas ir konsultācijas pie uztura speciālista, savukārt fizioterapeits palīdzēs noteikt piemērotākās fiziskās akitivitātes, kas nekaitēs ne māmiņai, ne bērniņam. 

Topošai māmiņai ievērojami uzlabot un atvieglot grūtniecības periodu spēs arī masāža. Masāža mazinās satraukumu vai nemieru, nogurumu, pietūkumu, muskuļu un locītavu sāpes, kā arī var uzlabos dzemdību procesu un jaundzimušā veselību. Taču jāņem vērā, ka masāžu grūtniecības laikā var veikt tikai sertificēts masieris, kurš ir kvalificējies grūtnieču masāžas veikšanā.

Fizioterapeita konsultācija

Individuāli izvērtējot pacienta stāvokli, izvērtējot sūdzības un vēlamos ieguvumus tiek izstrādāts terapijas plāns, lai atgrieztu kustību brīvību un sasniegtu noteiktos mērķus.

Fizioterapeits atkarībā no pacienta problēmas var pielietot terapeitiskus vingrinājumus, masāžas elementus, dažādas mīksto audu tehnikas, kā arī dažādas terapeitiskās iekārtas. Fizioterapijas uzdevumos ietilpst rūpēties ne tikai par kustīgajām ķermeņa daļām – locītavām un muskuļiem, bet arī par vienmēr klātesošajām un mazāk manāmajām –  elpošanas, gremošanas, sirds un asinsvadu sistēmas funkcijām. Fizioterapija – tas ir viss, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtīgas kustības.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti fizioterapeiti:

Uztura speciālista konsultācija

Grūtniecības un bērna zīdīšanas laikā ir rūpīgi jāseko līdzi, lai uzņemtais uzturs būtu pilnvērtīgs, bagāts ar nepieciešamajām uzturvielām.

Lai palīdzētu izprast, vai esošā ēdienkarte ir atbilstoša sievietes stāvoklim, veselībai un dzīvesveidam, vērtīgas ir konsultācijas pie uztura speciālista, kurš sniegs praktiskus padomus, sastādīs individuālu ēdienkarti, noteiks antioksidantu līmeni un palīdzēs veikt nepieciešamās pārmaiņas uztura daudzveidībā un režīmā.

Individuālas uztura speciālistu konsultācijas ir noderīgas ne tikai ne tikai grūtniecības laikā un  bērna zīdīšanas laikā, bet arī bērna turpmākajā attīstībā, lai veidotos veselīgi ēšanas paradumi ģimenē.

Veselības centra "Vivendi" sertificēti uztura speciālisti:

Masāža grūtniecēm

Grūtniecības laikā sieviete piedzīvo visdažādākās pārmaiņas – gan emocionāli, gan fiziski. Šīs pārmaiņas var ietekmēt sievietes labsajūtu un veselību, tādējādi liedzot pilnvērtīgi baudīt bērniņa gaidīšanas laiku.

Masāža topošai māmiņai var ievērojami uzlabot un atvieglot grūtniecības periodu, mazinot satraukumu vai nemieru, nogurumu, pietūkumu, muskuļu un locītavu sāpes, kā arī var uzlabot dzemdību procesu un jaundzimušā veselību. Taču jāņem vērā, ka masāžu grūtniecības laikā var veikt tikai sertificēts masieris, kurš ir kvalificējies grūtnieču masāžas veikšanā.

Pirmais grūtniecības trimestris

Pirmajā grūtniecības trimestrī nav ieteicams veikt krasas izmaiņas dzīvē, tādēļ ieteicamas ir maigas un relaksējošas masāžas, kas nomierinās ķermeni un prātu. Bet drošību nolūkos pirms masāžas veikšanas pirmajā grūtniecības trimestrī ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu.

Otrais grūtniecības trimestris

Otrajā grūtniecības trimestrī var drošāk apmeklēt masāžas, jo sievietes organisms ir pielāgojies pārmaiņām, ko rada grūtniecība. Var izmēģināt arī dažādas aromātiskās masāžas, jo tās lielākoties vairs neradīs nelabumu sajūtu šajā trimestrī, bet gan ļaus pilnvērtīgi relaksēties.

Trešais grūtniecības trimestris

Trešajā grūtniecības trimestrī ir ieteicams veikt masāžu kādai konkrētai ķermeņa zonai, tādejādi veicinot venozo un limfas atteci, jo šajā trimestrī ievērojami pieaug slodze ķermeņa iekšējiem orgāniem, jo uz tiem ir pieaugošs augļa spiediens, nosprostojot asinsvadus un limfmezglus.

Veselības centra "Vivendi" sertificēta masiere, kas veic masāžu grūtniecēm:

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24h iepriekš. Ja darīsiet to vēlāk, ir jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.