Psihiatrs

Psihiatrs

Mūsdienu straujais dzīves ritms bieži mēdz nogurdināt, attopamies, ka jūtamies izsīkuši, vakaros nespējam iemigt, piedzīvojam biežas galvassāpes, pārstājam priecāties par lietām, kas iepriekš sagādājušas labpatiku.

Reizēm atgūties var palīdzēt atvaļinājums, aizraujošs ceļojums vai sirsnīgas sarunas ar draugiem. Taču nereti tie labsajūtu pilnībā neatjauno. Reizēm aiz šīm sajūtām var slēpties psihiski traucējumi, kuru izvērtēšanai un novēršanai nepieciešama profesionāļu iesaiste, lai atgūtu līdzšinējo dzīvesprieku un labsajūtu.

Piedāvājam psihiatra konsultācijas sekojošām problēmām:

 • trauksme, ilgstošs stress, panika,
 • garastāvokļa traucējumi (ilgstoši nomākts garastāvoklis, pastāvīgi mainīgs garastāvoklis, mānija),
 • miega traucējumi (grūtības iemigt, trausls nakts miegs, bezmiegs, pārlieku agra mošanās, pārmērīga miegainība dienas laikā),
 • „izdegšanas” un hroniska noguruma sindroms,
 • ēšanas traucējumi (slikta apetīte, badošanās, nekontrolējama pārēšanās, izteikti pazemināts vai palielināts svars),
 • somatoforma veģetatīva disfunkcija,
 • adaptācijas traucējumi dažādās sarežģītās dzīves situācijās (šķiršanās, tuvinieka zaudējums vai citi stresu izraisoši notikumi),
 • citi psihiski traucējumi, kas apgrūtina funkcionēšanu ikdienā.

 

Psihiatra nosūtījums uz VDEĀVK

Pirmreizējas invaliditātes ekspertīzes veikšanai ārstējošais ārsts var nosūtīt:

1. strādājošu cilvēku – vienlaikus ar nosūtījumu darbnespējas lapas pagarināšanai pārejošas darbnespējas periodā,

2.  nestrādājošu cilvēku – ja viņš ne mazāk kā pēdējos sešus mēnešus atrodas regulārā ārsta uzraudzībā, ko apliecina ieraksti ambulatorā slimnieka medicīniskajā kartē.

Atkārtotu invaliditātes ekspertīzi veic, ja beidzies invaliditātes termiņš vai ja būtiski mainījies cilvēka veselības stāvoklis.

Samaksa neietver psihodiagnostikas izpētes veikšanu pirmreizējam nosūtījumam un konsultāciju.  

Papildus nepieciešams slēdziens no ģimenes ārsta par somatisko stāvokli, izmeklējumu slēdzieni, ja tādi ir. 

Papildus informācija http://www.vdeavk.gov.lv/

 

N.B. Pirms dodaties vizītē pie psihiatra, aicinām apdomāt vai pierakstīt :

 • esošo traucējumu izteiktību, ilgumu,
 • galvenos dzīves notikumus, psihotraumējošās situācijas,
 • vai ir bijušas hroniskas, nopietnas saslimšanas dzīves laikā,
 • kādus medikamentus, vitamīnus, uztura bagātinātājus lietojat.

Ja Jums ir veikti kādi izmeklējumi, vai pēdējā gada laikā esat ārstējies stacionārā, izmeklējumu rezultātus un izrakstus no stacionāra aicinām ņemt līdzi uz vizīti.

Nepieciešamības gadījumā var tikt nozīmēti papildus klīniskie izmeklējumi (klīniskās analīzes, encefalogramma, magnētiskā rezonanse, u.c.).

Psihiatrs praktizē medikamentozo terapiju, kognitīvi biheiviorālās metodes, atbalsta psihoterapiju. Piemērotāko terapijas un palīdzības taktikas veidu psihiatrs izvēlas sadarbībā ar pacientu.

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24h iepriekš. Ja darīsiet to vēlāk, ir jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.

home.cookies_accept_text