Ķermeņa veselība

Ķermeņa veselība

Ķermeņa veselība tāpat kā psihoemocionālā veselība un sociālā labklājība pieder pie cilvēka dzīves kvalitātes nozīmīgākajiem rādītājiem un vajadzībām, tādēļ ikdienas steigā ir ļoti būtiski un nepieciešami atveltīt laiku sev - savam ķermenim. 

Katru dienu ķermenim ir nepieciešamas rūpes un uzmanība. Ja netiek veltīta pienācīga uzmanība ķermenim, tad cieš ne vien ķermenis, bet arī cilvēka psihoemocionālā veselība un sociālā labklājība, un otrādāk. 

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā cilvēks var parūpēties par sava ķermeņa veselību, ir ievērot regulāras fiziskās aktivitātes. Regulāras fiziskās aktivitātes stiprina ķermeņa muskulatūru un kaulus, uzlabo sirds – asinsvadu un elpošanas sistēmas funkcionālās spējas, palīdz novērst un samazināt aptaukošanos, kā arī uzturēt optimālu ķermeņa svaru. Uzsākot regulāras fiziskās aktivitātes, ir ieteicams konsultēties ar fizioterapeitu, kurš, izvērtējot fizisko stāvokli, palīdzēs ikdienā ieviest pacienta ķermenim atbilstošas fiziskās aktivitātes. 

Tāpat ķermeņa veselību palīdzēs uzturēt masāža. Masāža ir viena no vissenākajām tautas dziedniecības metodēm un vēl aizvien tiek plaši izmantota ķermeņa kopšanā un ārstēšanā. Masāža mazina muskuļu saspringumu un sāpes, uzlabo asins cirkulāciju un vielmaiņu. Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm, bet uzlabo arī fiziskās un garīgās darba spējas. 

Pie tam regulāri apmeklējot grupu nodarbības un masāžas seansus, ķermenis būs divtik pateicīgs! 

 

Fizioterapija

Tieši tāpat kā daba atrodas nemitīgā kustībā, arī cilvēkam, esot dabas sastāvdaļai, kustība ir neatraujama dzīves daļa. Brīvas, vieglas un pozitīvas emocijas raisošas kustības ir viens no mūsu labsajūtas stūrakmeņiem. 

Mūsdienu sabiedrības lielākā problēma ir mazkustīgs, neveselīgs un stresa piesātināts dzīvesveids, kas atstāj būtisku ietekmi uz cilvēka kopējo veselības stāvokli. Fizioterapeits var palīdzēt uzlabot veselības stāvokli un ieviest ikdienas dzīvē vienkāršas, bet noderīgas aktivitātes. 

Fizioterapeits ir ārstniecības persona, kas specializējas cilvēka fiziski funkcionālā stāvokļa izvērtēšanā. Speciālists ne vien rehabilitē pacientus pēc slimībām un traumām, bet arī izglīto par profilaktiskiem un veselības veicinošiem pasākumiem. 

Fizioterapeita konsultācija ir nepieciešama, ja:

 • ir kustību traucējumi,
 • ir sāpes mugurā, muskuļos un locītavās,
 • ir paaugstināta fiziskā slodze (piemēram, sportistiem),
 • ir nepieciešama muskulatūras spēka atjaunošana un nostiprināšana,
 • ir sēdošs darbs u.c.

Pirmajā vizītē fizioterapeits veic pacienta izmeklēšanu jeb novērtēšanu - tiek izvērtēta stājas, gaitas, kustību spēja un kvalitāte, pārbaudīts muskulatūras spēks un garums, kā arī veikti speciālie testi, atkarībā no sūdzībām un objektīvās atradnes. Ja nepieciešams, fizioterapeits nosūta pacientu uz papildus izmeklējumiem. Pēc izmeklēšanas fizioterapeits kopīgi ar pacientu vienojas par turpmākajiem terapijas mērķiem un, balstoties uz tiem, izstrādā terapijas plānu.

Fizioterapeits atkarībā no pacienta problēmas var pielietot terapeitiskus vingrinājumus, masāžas elementus, dažādas mīksto audu tehnikas, kā arī dažādas terapeitiskās iekārtas. Fizioterapijas uzdevumos ietilpst rūpēties ne tikai par acīm redzami kustīgajām ķermeņa daļām – locītavām un muskuļiem, bet arī par vienmēr klātesošām un mazāk manāmajām elpošanas, gremošanas, sirds un asinsvadu sistēmas funkcijām.

Fizioterapija – tas ir viss, kas nepieciešams, lai nodrošinātu pilnvērtīgas kustības! 

Veselības centra "Vivendi" sertificēti fizioterapeiti:

Grupu nodarbības

Grupu nodarbības ir vairāk nekā skaļa mūzika, ātras kustības un iedrošinājuma izsaukumi, kas ir redzami un dzirdami gandrīz ikkatrā sporta zālē. Nodarbības grupās palielina motivāciju un pilnvērtīgu nodošanos aktivitātēm, uzlabo sociālās prasmes, sniedz psiholoģisko atbalstu un pat papildus enerģijas devu. Nāc un pārliecinies pats par to! 

Veselības centrs "Vivendi" piedāvā vairākas grupu nodarbības: 

 • pilates,
 • ārstniecisko vingrošanu,
 • cigun vingrošanu.

Nodarbību grafiku skatiet šeit

 

Pilates

Pilates ir vingrojumu sistēma visam ķermenim, kas attīsta un nostiprina ķermeņa dziļo muskulatūru. Pilates metodes mērķis ir ķermeņa līdzsvarošana. Pilates ir piemērotas ikvienam, kas vēlas iedziļināties savā ķermenī un izjūtās. Metodes pamatā ir koncentrēšanās uz ķermeņa centru, kustību kontroli un kvalitāti, kā arī elpošana un relaksēšanās. Pilates metode uzsver prāta, jūtu un ķermeņa vienotību. Vingrojumi palīdz uzlabot pašsajūtu, samazināt sāpes un sasprindzinājumu, kā arī uzlabo stāju un gaitu, atjauno līdzsvara izjūtu un kustību koordināciju.

Jogas elementi un meditācija palīdz koncentrēties un atraisīt snaudošo enerģiju, harmonizēt ķermeņa fizisko un garīgo veselību. Ķermeņa kustības un elpošana palīdz kontrolēt emocijas, atbrīvoties no negācijām, mazina uzbudinājumu un spriedzi.

Nodarbības ir piemērotas ikvienam un notiek grupā līdz 6 cilvēkiem, tāpēc ikvienam tiks veltīta individuāla uzmanība. Tās vada sertificēts fizioterapeits. Nodarbības laikus aicinām skatīt šeit.

Pirms nodarbību apmeklēšanas vēlama iepriekšēja konsultācija pie fizioterapeita, lai pārrunātu dalībnieku individuālos mērķus.

„Fiziskā labsajūta ir pirmais laimes nosacījums”, J.H.Pilates.

Pilates nodarbības vada:

Cigun vingrošana

Ci gun (Ci – dzīvības enerģijas, gun – darbs) ir Ķīnas izcelsmes atveseļošanas metodika, kurā ietilpst fiziskā un elpošanas vingrošana, kā arī prāta nomierināšanas vingrinājumi. Tradicionāli Ci gun ir Ķīnas medicīnas sastāvdaļa, bet Latvijas kontekstā Ci gun metodi mēs saprotam kā atveseļošanas vingrošanu, atbrīvotu no svešās mistikas un reliģiskiem uzskatiem, metodoloģiski pielāgotu mūsu zemes cilvēka mentalitātei.

Ci gun metodi var izmantot kā atveseļošanas vingrošanu, neatkarīgi no vecuma – labas fiziskas formas un darbaspēju saglabāšanai un veicināšanai.

Ci gun vingrojumu programmas mērķis ir parādīt elementārus atveseļošanās vingrinājumus, kuri ietverti vairākās daļās:

 1. Fiziskie vingrinājumi - veido pareizu ķermeņa stāju, koordinētas un plūstošas kustības, kā arī ietekmē ķermeņa aktīvās ādas zonas.
 2. Elpošanas vingrinājumi – nostiprina diafragmālo elpu, tiek pielietota mierīga un lēna elpa, elpas izmantošana labsajūtas veicināšanā.
 3. Vingrinājumi mierīgam prātam -tiek veltīti domu sakārtošanai, pozitīvai domāšanai, iekšējās koncentrēšanās pamatu veidošanai.

Vienas nodarbības ilgums ir stunda un tā notiek 1 reizi nedēļā, dalībnieki vingrinājumus praktizē arī mājās līdz pat 20 minūtēm dienā. Nodarbības vada Latvijas ārstu biedrības sertificēts Ci gun metodes speciālists.

Ci gun vingrošana iemācīs pacientiem ar sava ķermeņa un prāta spējām, neizmantojot medikamentus vai citus ārējos līdzekļus:

 1. pārvaldīt stresu, regulēt darba un atpūtas režīmu, domāt produktīvāk;
 2. uzlabot locītavu, mugurkaula un nervu sistēmas stāvokli;
 3. atjaunot darbaspējas un dzīvības enerģiju, regulēt miegu un dzīvot efektīvāk

Ārstnieciskā vingrošana

Ārstnieciskās vingrošanas pamatā ir terapeitiski vingrinājumi, kas ir pamatelements visu veselības traucējumu gadījumā. Tos pielieto sāpju, kustību un balsta aparāta, nervu sistēmas, sirds un asinsrites sistēmas, elpošanas sistēmas, kuņģa un zarnu trakta sistēmas, kā arī reproduktīvās sistēmas slimību gadījumos.

Terapeitiski vingrinājumi ir dažādi un tos pielieto atkarībā no terapijas mērķa – lai uzlabotu locītavu kustību apjomu, muskuļu spēku vai izturību, kustību koordināciju, veiklību, līdzsvaru, stabilitāti un elpošanas efektivitāti.

 

Ārstnieciskā vingrošanā pieaugušajiem

Lai uzlabotu savu veselību un fizisko formu, ir nepieciešamas sabalansētas un ķermenim piemērotas fiziskās aktivitātes. Ārstnieciskā vingrošana ir lielisks veids, kā iepazīt savu ķermeni un atgūt vadību pār to.

Tā ir piemērota:

 • ofisa darbiniekiem (sēdošs darbs),
 • fiziski smaga darba darītājiem (arī frizieri, skaistumkopšanas nozares pārstāvjiem, kuru ikdiena paiet stāvot kājās),
 • ja ir sūdzības par muguras sāpēm,
 • paaugstināta stresa gadījumos,
 • depresijas pacientiem,
 • ja pastāv stājas problēmas.

 

Ārstnieciskā vingrošana pusaudžiem (10 - 15 gadiem)

Arvien vairāk laika bērni pavada sēžot – skolas solā, pēc tam pie TV ekrāna, planšetes, mobilās ierīces un arvien mazāk laika viņi velta fiziskām aktivitātēm, kuras ir nepieciešamas, lai bērns pilnvērtīgi attīstītos. Mazkustīgs dzīvesveids ir ne vien pieaugušo liksta, bet nu jau arī bērnu un pusaudžu. Pusaudžu vecumā bērna ķermenis vēl tikai attīstās, tādēļ ir būtiski, lai fiziskās aktivitātes ir regulāras, piemērotas un pareizi attīstītu bērna ķermeni.

Ārstnieciskā vingrošana piemērota, lai:

 • nostiprinātu rumpja un dziļo muskulatūru stājas vājuma un muguras deformācijas profilaksei,
 • apgūtu pareizu elpošanu slodzes laikā, kas palielinās izturību un veicinās organisma apgādi ar skābekli,
 • trenētu līdzsvaru un koordināciju, tas palīdzēs gūt panākumus sporta spēlēs un citās aktivitātēs.

Ieguvumi ārstnieciskās vingrošanas grupas dalībniekiem:

 • trenēts un veikls ķermenis;
 • stalta, simetriska stāja;
 • paaugstināta pašapziņa;
 • laba pašsajūta;
 • uzlabota imunitāte;
 • mīlestība pret kustību.

Masāža un aromterapija

Masāža ir viena no vissenākajām tautas dziedniecības metodēm un vēl aizvien tiek plaši izmantota ķermeņa kopšanā un ārstēšanā. Masāža mazina muskuļu saspringumu un sāpes, uzlabo asins cirkulāciju un vielmaiņu. Masāža iedarbojas ne tikai uz ādu, muskuļiem, saitēm, bet uzlabo arī fiziskās un garīgās darba spējas.Individuāla pieeja katram cilvēkam, piemeklējot attiecīgo ēterisko eļļu, uzlabo cilvēka pašsajūtu un mazina psihoemocionālo spriedzi.

Masāžas ieteicamas ikvienam - pacientiem, kuriem masāža nozīmēta pēc ārsta rekomendācijas, kā arī - tiem, kuri vēlas relaksēties pēc saspringtas darba dienas, atgūties no ikdienas spriedzes un uzlabot savu pašsajūtu.

Klasiskās ārstnieciskās masāžas laikā tiek izmantoti dažādi paņēmieni - glaudīšana, berzēšana, mīcīšana un vibrācija. Audi tiek viegli vai vidēji stipri mehāniski kairināti un tas uzlabo audu šķidrumu, limfas un asiņu atteci, veicina organisma atjaunošanos, nostiprina imūnsistēmu. Masāža uzlabo arī audu elastīgumu un ādas apasiņošanu. Svarīga ir arī masāžas neiroeflektorā iedarbība - mehāniskais kairinājums tiek pārveidots signālos, kuri nes informāciju tālāk uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs.

Sejas masāža ļauj uzlabot sejas ādas labsajūtu, tvirtumu, kā arī mazina stresu un pozitīvi ietekmē kopējo pašsajūtu un noskaņojumu. Uz sejas atrodas milzum daudz bioloģiski aktīvu punktu, tāpēc šāda masāža sniedz kā skaistumu, tā veselību, rada garīgo un fizisko komfortu.

Aromterapijas masāža visam ķermenim, izmantojot ēteriskās eļļas, ļauj izbaudīt pilnīgu mieru un relaksāciju. Atjaunot enerģiju un paaugstināt labsajūtu. 

Piedāvājumā:

 • Apkakles zonas masāža (30 min)
 • Sejas klasiskā masāža (30 min)
 • Sejas neirosedatīvā masāža (45 min)
 • Sejas un apkakles masāža (60 min)
 • Klasiskā ārstnieciskā muguras masāža (35 min)
 • Мasāža (abas rokas, apkakles zona) (45 min)
 • Abu kāju masāža (30 min)
 • Antistresa masāža visam ķermenim (60 min)
 • Klasiskā masāža visam ķermenim (90 min)
 • Aromterapijas masāža visam ķermenim (90 min)
 • Ārstnieciskā masāža bērniem no 2 līdz 16 g.v. (20 min) 
 • Neirosedatīvā masāža (45 min)
 • Bowen procedūra (45 min)
 • Sejas hiromasāža IQ 1 (60 min)
 • Grūtnieču masāža (45 min)
 • Masāža galvassāpju mazināšanai un profilaksei (45 min) 

Veselības apdrošināšanas polises īpašniekam ir iespēja iesniegt savai veselības apdrošināšanas kompānijai čekus, lai segtu masāžas izdevumus, saskaņā ar apdrošināšanas polises nosacījumiem. 

"Masāža ir vairāku līmeņu process, kuru veido tieša fizioloģiska iedarbība uz masētajiem audiem, kā arī pastarpināti caur labsajūtas hormoniem uz visu organismu kopumā. Tāpat nozīme ir masiera personībai, videi, individuālajai saderībai un masāžas veidam (piemēram, ja patīk kārtīgi izsilt un tikt izmīcītam, tad izvēle būs klasiskā masāža, ja caur ķermeņa bioloģiski aktīvajiem punktiem vajag ietekmēt dažādu orgānu funkcijas, tad- punktu masāža būs izvēles metode)."   - dr. Inta Zīle, psihoterapeite

Veselības centra "Vivendi" sertificēti masieri:

Lai pierakstītos vizītēm, nodarbībām vai programmām veselības centrā "Vivendi", aicinām izmantot elektronisko pieteikuma formu!

Pēc pieraksta veikšanas reģistratūras darbinieki ar Jums sazināsies 12 stundu laikā no pieteikuma saņemšanas brīža, sūtot e-pastu, vai zvanot uz norādīto tālruņa numuru, lai apstiprinātu Jums vēlamo laiku vizītei pie izvēlētā speciālista.

Pieraksts bez apstiprinājuma pa tālruni vai apstiprinājuma e-pasta saņemšanas nav derīgs!

Ja vēlaties atteikt vai pārcelt pierakstu, lūdzam to darīt zināmu vismaz 24h iepriekš. Ja darīsiet to vēlāk, ir jāveic neapmeklētā pakalpojuma apmaksa 50% apmērā.

Pieteikties vizītei


Es piekrītu un vēlos saņemt uz savu e-pastu veselības centra "Vivendi" ziņas par piedāvājumiem un jaunumiem (pakalpojumiem, izglītojošiem semināriem u.c. saistošo informāciju par centru).

Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no aktuālāko piedāvājumu un jaunumu saņemšanas, tādējādi izdzēšot sevi no Kontaktu datu bāzes. Lai to darītu, lūdzu, informējat centru, rakstot uz info@vivendicentrs.lv.